INFARMA o nowej liście leków refundowanych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: infarma.pl/rynekaptek.pl   08-07-2016, 10:31

INFARMA o nowej liście leków refundowanych Dostęp do nowoczesnych terapii jest dla pacjentów coraz bardziej osiągalny

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA pozytywnie odniósł się do obowiązującej od lipca listy leków refundowanych. Zmiany obejmą chorych na POCHP, SM, czerniaka, raka piersi i przewlekłą białaczkę limfocytową.

INFARMA wskazuje, że ważną decyzją jest umieszczenie na liście leku zawierającego umeclidinii bromidum. Terapia stosowana jest we wskazaniu podtrzymującego leczenia rozszerzającego oskrzela u pacjentów powyżej 18 roku życia z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Jest to kolejna opcja terapeutyczna z grupy wziewnych leków antycholinergicznych o przedłużonym działaniu.

Związek informuje, że z zadowoleniem przyjął również wiadomość o dopisaniu do programu lekowego B.29„Leczenie stwardnienia rozsianego” dwóch nowych cząsteczek - dimethyis fumaras oraz peginterferonum beta-1a, które będą miały wspływ na poprawę życia osób cierpiących na stwardnienie rozsiane.

Podobny zakres zmian dotyczy pacjentów z czerniakiem skóry i błon śluzowych, którzy także uzyskali dostęp do dwóch leków zawierających cząsteczki – nivolumabum oraz pembrolizumabum. W przypadku pacjentów z rakiem piersi w ramach programu lekowego B.9 refundacją objęto substancję czynną pertuzumabum oraz podskórną postać, objętego już wcześniej finansowaniem, leku zawierającego trastuzumabum. Katalog zmian uzupełnia stworzenie nowego programu lekowego B.79, w ramach którego przewlekła białaczka limfocytowa leczona będzie z wykorzystaniem obinutuzumabum.

Więcej: www.infarma.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH