Infarma o swoich wątpliwościach dot. refundacji szczepionek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Infarma/ rynekaptek.pl   30-01-2017, 11:37

Infarma o swoich wątpliwościach dot. refundacji szczepionek Regulacją zostaną objęte leki stosowane w leczeniu hemofilii, leki dla osób z wirusem HIV oraz szczepionki

Wiele przepisów pozostaje niejasnych. Na przykład, w jakim trybie następuje decyzja o objęciu finansowaniem danego leku i jego udostępnieniu pacjentom - w ramach programu polityki zdrowotnej czy w procesie ustalania ceny? - pyta Infarma o zasady finansowania szczepionek.

Infarma przedstawiła swoje uwagi do projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach dotyczącej ustalania cen urzędowych dla leków objętych programami polityki zdrowotnej i Programem Szczepień Ochronnych.

Jak przypomina Infarma, regulacją zostaną objęte leki stosowane w leczeniu hemofilii, leki dla osób z wirusem HIV oraz szczepionki.

- W związku z zupełnie odmienną specyfiką dystrybucji każdego z trzech typów technologii, których dotyczy projekt, uważamy za zasadne uwzględnienie tej specyfiki w przepisach, co w obecnym brzmieniu projektu nowelizacji ustawy, nie ma miejsca - pisze Infarma.

Dodaje, że niektóre z leków objętych programami polityki zdrowotnej są jednocześnie refundowane (np. czynniki krzepnięcia w programie lekowym dla dzieci), a niektóre szczepionki są przedmiotem toczących się postępowań refundacyjnych, których los także powinien być uwzględniony w nowych regulacjach. 

Więcej: https://www.infarma.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH