Inno-Gene S.A mimo straty kapitałowej, rozwija kolejne projekty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: biotechnologia.pl/rynekaptek.pl   09-06-2011, 13:58

Grupa Inno-Gene S.A zanotowała w poprzednim roku stratę netto na poziomie 222 tys. złotych.

Jest to wynik uruchomienia kolejnej działalności operacyjnej spółki zależnej - New Lab Systems (NLS). Część tych kosztów została poniesiona także w wyniku modernizacji Centrum Badań DNA oraz w związku z debiutem firmy na NewConnect – informuje portal biotechnologia.pl.

Obecnie Centrum Badań DNA realizuje kilka projektów badawczych, prowadzonych we współpracy z innymi ośrodkami naukowymi. Są to m.in. dwa projekty badawczo-rozwojowe oraz jeden projekt inwestycyjny współfinansowany przez UE. W najbliższym czasie podmiot wprowadzi na rynek kompleksowych testów do diagnostyki predyspozycji genetycznych w kierunku nowotworów raka jelita grubego i raka prostaty, w oparciu o technologię mikromacierzy DNA.

Opracowywane testy będą pozwalały na zidentyfikowanie u pacjentów większości znanych obecnie mutacji predysponujących do powstania obu nowotoworów.

Drugi z realizowanych projektów grupy kapitałowej Inno – Gene dotyczy opracowania i wdrożenia kompleksowego testu diagnostycznego służącego do identyfikacji infekcji wywoływanych przez drobnoustroje przenoszone przez kleszcze na człowieka.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH