Innomed: 95 mln zł na projekty R&D

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wp.pl/ rynekaptek.pl   26-05-2015, 11:28

Innomed: 95 mln zł na projekty R&D

W trzecim kwartale 2015 r. ruszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych w ramach programu sektorowego Innomed.

Planowany budżet konkursu wynosi 95 mln zł, a potencjalni beneficjenci muszą w zgłoszeniach postawić na jakość. 

Innomed jest jednym z programów sektorowych, które stanowią odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców reprezentujących poszczególne branże polskiej gospodarki. W tym przypadku porozumienie zostało zawarte pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, a podmiotami zrzeszonymi w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Innowacyjnej Medycyny.

Program ma na celu finansowanie badań przemysłowych, prac rozwojowych oraz przygotowania do wdrożenia w zakresie poszukiwania innowacyjnych leków, nowoczesnych metod terapeutycznych, a także nowych technologii produkcji leków generycznych.

- Innomed opiera się na nowatorskiej, wzorowanej na najlepszych rozwiązaniach, formule współfinansowania prac B+R przez sektor prywatny. Udział przedsiębiorstw w budżecie programu wynosi 35% - opisuje Kamil Melcer, rzecznik Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i dodaje:

- Najlepsze, innowacyjne projekty mają szansę na finansowanie, a dzięki uproszczeniu i skróceniu przez nas procedur aplikowanie o środki jest obecnie o wiele prostsze.

Więcej: http://funduszeue.wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH