Intra: sąd zdecyduje o kolejności spłaty zadłużenia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   15-12-2016, 12:02

Intra: sąd zdecyduje o kolejności spłaty zadłużenia

Stołeczny Sąd Rejonowy postanowił na wniosek spółki Intra o otwarciu postępowania sanacyjnego. Decyzja została podjęta na posiedzeniu sądu 1 grudnia 2016 roku.

To oznacza, że spółka Intra jest od 1 grudnia 2016 w restrukturyzacji i od tego momentu zarządcą spółki jest PMR Restrukturyzacje S.A.

Spółka informuje kontrahentów, że nie może dokonywać płatności za rozrachunki będące sprzed 1 grudnia.

"Jesteśmy w układzie sanacyjnym, dlatego to sąd będzie decydował, w jakiej kolejności będą spłacane nasze zadłużenia" - informuje spółka.

Wcześniej firma była przedmiotem zainteresowania hurtowni Neuca, która w kwietniu br. zawarła ze Stanisławem Bogdańskim oraz Joanną Bogdańską (sprzedającymi) przedwstępną warunkową umowę sprzedaży 100% udziałów w hurtowni farmaceutyków Intra.

W połowie maja spółka złożyła wniosek o wydanie zgody na tę transakcję do UOKiK.Urząd wyraził ostatecznie zgodę na przejęcie kontroli nad Intra na początku grudnia.

Jednak 7 grudnia Neuca poinformowała o odstąpieniu od zawarcia umowy ostatecznej.

Podstawową działalnością Intra jest hurtowa sprzedaż produktów farmaceutycznych do aptek oraz szpitali. Wartość sprzedaży Intra wyniosła w 2015 r. ok. 856 mln zł. Intra nie ma spółek zależnych i nie prowadzi działalności w zakresie detalicznej sprzedaży produktów farmaceutycznych.Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH