IV Kongres PGF: będzie rosła rola farmaceutów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   20-03-2015, 19:53

IV Kongres PGF: będzie rosła rola farmaceutów

Zastanawiamy się, w jakim kierunku podąża nasza branża i jak wykorzystać nadchodzące zmiany - mówiła Anna Socha, prezes zarządu PGF, otwierając IV Kongres Farmaceutyczno-Ekonomiczny.

- Jaki był rok 2014? Był to pierwszy rok, w którym branża farmaceutyczna wróciła na poziom stabilnego wzrostu. Prognozy na rok 2015 również są pozytywne. Obecnie mamy do czynienia ze starzejącym się społeczeństwem. To spowoduje, że liczba pacjentów, która będzie przychodzić do aptek, będzie rosła. Kolejnym elementem, o którym się mówi jest fakt, że liczba lekarzy w Polsce jest zdecydowanie za mała. Dlatego będzie rosła rola farmaceutów - chory pacjent będzie szedł do apteki - oceniła prezes.

Jednak jej zdaniem, te wszystkie czynniki nie dają nam gwarancji stabilnego rozwoju. - Rynek się zmienia, pacjent oczekuje coraz więcej - mówiła prezes Socha, zwracając się do indywidualnych aptekarzy.

- Dlatego tak ważne jest byśmy razem rozwijali ten rynek. PGF wychodzi na przeciw oczekiwaniom. Rynek jest bardzo konkurencyjny. By rozwijać dzisiaj biznes, trzeba odpowiednio wykorzystać nowe modele biznesowe i nowe usługi, które na rynku się pojawiają. Razem jest rozwijamy, razem staramy się poprawiać rentowność tego biznesu. Jestem przekonana, że czas aptek indywidualnych w Polsce jest bardzo dobry i mogą to być przedsiębiorstwa wyróżniające się na tym rynku - dodała szefowa PGF.

Głównym elementem tegorocznego Kongresu, odbywającego się w dniach 20-21 marca 2015 roku, była konferencja poruszająca tematy związane z efektywnym prowadzeniem przedsiębiorstwa aptecznego.

Wśród prelegentów są m.in. Marcin Majchrzak, wiceprezes ds. sprzedaży PGF mówiący o usługach dla aptek oferowanych przez PGF, Jarosław Frąckowiak, prezes PharmaExpert, który dokona analizy rynku farmaceutycznego, Maciej Kowalik z wystąpieniem na temat nowoczesnych systemów zaopatrzenia oraz Paula Wąsowska, omawiająca zastosowanie innowacyjności jako narzędzia do walki z konkurencją.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH