Jak mało zarabia się w samodzielnych aptekach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pensje.net, msx/rynekaptek.pl   05-11-2014, 14:12

Jak mało zarabia się w samodzielnych aptekach zarobki w aptekach (foto: sxc.hu)

Oczywiście zależy to m.in. od stanowiska, wykształcenia, doświadczenia zawodowego. Portal pensje.net  na podstawie kilkuset ankiet sporządza raporty, z których dowiadujemy się o olbrzymich dysproporcjach wynikających również z regionu kraju, w którym funkcjonuje samodzielna apteka, ale także uzależnionych od płci i wieku  pracownika.

Portal pensje.net  podaje, że średnie wynagrodzenie na stanowisku magister farmacji to 3 100 zł na rękę (netto). Najczęściej wynagrodzenie podawane jest w przedziale od 2 950 zł do 3 250 zł.

Wynagrodzenie brutto oczywiście jest wyższe i wynosi:

umowa o dzieło: 3 444 zł,

umowa zlecenie - student do 26 lat: 3 647 zł,

faktura VAT: 3 782 zł.

umowa zlecenie: 4 189 zł,

umowa o pracę: 4 366 zł.

Wynagrodzenie na stanowisku stażysta technik farmaceutyczny ociera się zaledwie o płacę minimalną (1680 zł). Umowa zlecenie daje jeszcze niższe stawki rzędu 1350 zł, umowa o dzieło: 1200 zł.

W tym zestawieniu kierownik apteki zarabia wyraźnie więcej  średnio na rękę 5 tys. zł (netto). Wynagrodzenie brutto (statystycznie) wynosi:

umowa o dzieło: 5 554 zł,

faktura VAT: 6 099 zł.

umowa zlecenie: 6 755 zł,

umowa o pracę: 7 041 zł,

Inną sprawą jest kwestia satysfakcji z wykonywanego zawodu, jeden z internautów tak opisuje swoje doświadczenia na portalu mgr.farm.

"Jestem kierownikiem w swojej aptece. Dla wielu farmaceutów to spełnienie marzeń. Własny interes, niezależność, nieregulowane godziny pracy, wysokie zarobki… Czego chcieć więcej? Niestety nie zawsze to co wydaje się idyllą i spełnieniem marzeń, takim jest w rzeczywistości. Prowadzenie apteki to w dzisiejszych czasach nieustanny stres, frustracja i wyrzeczenia. Pod względem ekonomicznym to niestety od kilku lat równia pochyła. Można starać się opóźniać staczanie w dół, ale widmo bankructwa wcześniej czy później pojawia się na horyzoncie…

Czy istnieje cudowny środek na ocalenie indywidualnych aptek? Widząc bezradne i chaotyczne działania naszego samorządu tracę na to jakąkolwiek nadzieję".

Więcej: www.pensje.net

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH