Jak ograniczenie powstawania aptek wpłynie na zatrudnienie?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   24-02-2017, 09:21

Jak ograniczenie powstawania aptek wpłynie na zatrudnienie? Posłanka w imieniu sieci aptek stawia pytania ministrowi zdrowia

Obecnie trwa dyskusja na temat proponowanych zmian zawartych w poselskim projekcie nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne. Każda z zainteresowanych stron przedstawia swoją argumentację „za i przeciw” - zauważa posłanka PO, Anna Wasilewska.

Zagrożenia co do wejścia w życie proponowanych zmian dostrzegają farmaceuci reprezentujący tzw. apteki sieciowe - zauważa w interpelacji poselskiej do ministra zdrowia.

- Według nich wejście w życie nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne spowoduje zablokowanie rozwoju aptek w kraju, a szczególnie jej zapisy polegające na wprowadzeniu zasady, że aptekę może prowadzić wyłącznie farmaceuta lub spółka z udziałem farmaceutów, ograniczenie liczby aptek należących do jednego farmaceuty lub spółki z udziałem farmaceutów do czterech oraz wprowadzenie kryteriów demograficzno-geograficznych - opisuje posłanka.

Dlatego, w imieniu aptek sieciowych, zwróciła się do Ministra Zdrowia o udzielenie odpowiedzi na pytania:

Czy tak daleko idące propozycje zmian były poparte wnioskami z przeprowadzonych konsultacji z wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym środowiska farmaceutów reprezentujących i pracujących w tzw. aptekach sieciowych?

Czy wprowadzone ograniczenie co do zasad powstawania aptek nie wpłynie na ograniczenie możliwości zatrudnienia farmaceutów, szczególnie młodych osób kończących studia?

Czy wprowadzone zmiany nie wpłyną na trudniejszy dostęp do leków, szczególnie w środowiskach wiejskich i małych miast oraz na wzrost kosztów leków?

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH