Jakie postanowienia noworoczne ma GIF?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIF/rynekaptek.pl   03-01-2017, 09:24

Jakie postanowienia noworoczne ma GIF? Jednym z celów na 2017 rok będzie zwiększenie dostępności leków w Polsce

Będziemy doradzali i uważnie obserwowali zmiany w prawie farmaceutycznym, które mają być przełomowe dla naszego funkcjonowania – postanawia GIF w obliczu nowego 2017 roku.

GIF ocenia, że rok 2017 będzie dla państwowej inspekcji farmaceutycznej rokiem pełnym wyzwań, dlatego stawia przed sobą liczne cele, które zamierza zrealizować.

Przede wszystkim wskazuje, że „długo oczekiwane ujednolicenie struktur inspekcji farmaceutycznej poprzez połączenie struktur Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i inspektoratów wojewódzkich poprawi efektywność Inspekcji”. Taka regulacja jest jednym z elementów proponowanych zmian w prawie farmaceutycznym.

Kolejnym nadrzędnym celem będzie zapewnienie pacjentom dostępności do leków, które w sposób niezgodny lub omijający prawo opuszczają teren Polski. Wymaga to opracowywania nowych pomysłów na uszczelnienie prawa i wykorzystania wszelkich dostępnych mechanizmów oddziaływania państwa.

Z tego względu, że służby nadzorujące rynek farmaceutyczny w UE podlegają w tym roku audytowi amerykańskiej FDA, Główny Inspektorat Farmaceutyczny zamierza uzyskać pozytywny wynik z audytu, który ułatwi polskim przedsiębiorcom funkcjonowanie na rynku leków w Stanach Zjednoczonych.

GIF planuje także poprzez kampanie edukacyjne, przekazywać pacjentom informacje o niebezpieczeństwach związanych z zakupem leków z nielegalnych źródeł.

My ze swojej strony życzymy Inspekcji, by wreszcie miała szefa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH