Jakie uwagi ma MZ do działań wielkopolskiej OIA?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   30-01-2017, 13:28

Jakie uwagi ma MZ do działań wielkopolskiej OIA? Departament Nadzoru, Kontroli i Skarg MZ objął kontrolą Wielkopolską OIA

W wykazie kontroli przeprowadzonych w 2016 roku przez Departament Nadzoru, Kontroli i Skarg MZ, znalazło się osiemnaście podmiotów, w tym Wielkopolska Izba Aptekarska. Jakie uwagi miał resort?

Kontrola w wielkopolskiej OIA dotyczyła prawidłowości realizacji umowy z dnia 18 sierpnia 2014 r. oraz umowy z 7 sierpnia 2015 r. w sprawie dotacji przekazanej przez Ministra Zdrowia na realizacje czynności zgodnych z art. 65 ustawy z 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich w latach 2014-2015.

Departament Nadzoru, Kontroli i Skarg Ministerstwa Zdrowia wykazał, że zasady polityki rachunkowości zostały ustalone w niewłaściwej formie.

Chodzi o dokument, który zdaniem Departamentu, został podpisany tylko przez główną księgową Izby, podobnie jak instrukcja obiegu i kontroli dokumentów finansowo – księgowych.

Podatkowo, w rocznym sprawozdaniu finansowym, przekładanym Ministrowi Zdrowia wykazano, że ilość spraw prowadzonych przez Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wielkopolskiej OIA w Poznaniu, a także przez Okręgowy Sąd Aptekarski Wielkopolskiej OIA, była niezgodna ze stanem faktycznym.

Ponadto Izba nie dotrzymywała terminów odnośnie składania kwartalnych sprawozdań z liczby zrealizowanych zadań, sprawozdań merytorycznych z realizacji zadań objętych umową oraz rocznych sprawozdań finansowych z wykorzystania dotacji.

Więcej: www.bip.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH