Janusz Pluta: farmaceuta to nie sprzedawca

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PTFarm/ rynekaptek.pl   09-09-2015, 09:09

Janusz Pluta: farmaceuta to nie sprzedawca Kongres coraz bliżej

Tytuł naszego spotkania nie jest przypadkowy. Chcemy w ten sposób rozpocząć publiczną dyskusję na temat roli zawodu farmaceuty w zmieniającym się systemie ochrony zdrowia w Polsce - podkreśla prof. Janusz Pluta, przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresu FARMACJA 21. FARMACEUCI W OCHRONIE ZDROWIA we Wrocławiu.

- Nie zgadzamy się na akceptację sytuacji, w której farmaceuta – osoba po specjalistycznych studiach medycznych – jest sprowadzany wyłącznie do roli sprzedawcy leków - dodaje prezes Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

– Główną ideą Kongresu jest przybliżenie polskim farmaceutom rozwiązań z innych krajów oraz próba odpowiedzi na wyzwania, które stoją przed nami w dobie starzejącego się społeczeństwa. Do udzielenia odpowiedzi na te wyzwania zaprosiliśmy wielu wykładowców z Polski i Europy. Podejmą oni tematy starannie wybrane przez Komitet Naukowy Kongresu, zgodnie z najnowszymi trendami i doniesieniami ze świata medycyny i farmacji - ocenia prof. Pluta.

Wśród tematów, które będą omawiane na Kongresie, trzy z pewnością będą dominujące. Są to: opieka farmaceutyczna, jakość leków i podyplomowe szkolenia farmaceutów, bez których – jak podkreśla prof. Pluta – trudno rozwijać pełną opiekę farmaceutyczną w aptekach ogólnodostępnych.

– Mamy nadzieję, że zaproszeni eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, co czynić, by farmacja apteczna znalazła w polskim systemie ochrony zdrowia należne jej miejsce – dodaje prezes PTFarm.

Kongres FARMACJA 21. FARMACEUCI W OCHRONIE ZDROWIA odbędzie się w dniach 11-12 września br. na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Borowskiej 211 we Wrocławiu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH