Jarosław Pinkas wyjaśnia....

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   19-07-2016, 09:28

Jarosław Pinkas wyjaśnia.... Wiceminister wyjaśnia zarzuty o korupcję

Ministerstwo Zdrowia opublikowało oświadczenie Jarosława Pinkasa dotyczące publikacji tygodnika "Newsweek Polska", opisującej proces korupcji, w którą miał być zamieszany wiceminister zdrowia.

Chodzi o artykuł "Zbieracz'' zamieszczony w wydaniu tygodnika ''Newsweek Polska'' z 18-24 lipca. Jak pisze wiceminister zdrowia, publikacja w sposób wybiórczy i pod z góry założoną tezę odnosi się do faktów. 

W swoim oświadczeniu Jarosław Pinkas wskazuje, że już w postępowaniu przygotowawczym świadkowie składali sprzeczne zeznania. Przed sądem w większości zeznania odwołali, twierdząc, że powtarzali tylko sugestie prowadzącego sprawę prokuratora. To zdecydowało, że sąd pierwszej instancji nie dał wiary sprzecznym i odwoływanym zeznaniom, uniewinniając mnie.

''Sąd pierwszej instancji obszernie uzasadnił podstawy uniewinnienia, co publikacja kompletnie pomija. Podkreślono m.in. bezsens zarzutu dotyczącego remontu gabinetu prof. Zbigniewa Religi oraz wyjątkową niespójność zeznań świadków w kwestii domniemanej korupcji.Wybieranie pasujących do tezy wątków z postępowania przygotowawczego, a zdyskwalifikowanych przez sąd, jest sprzeczne z zasadami dziennikarskiej rzetelności i staranności. Takie postępowanie muszę uznać za przeprowadzoną z rozmysłem, bezpodstawną próbę oczernienia mnie jako człowieka oraz za próbę odebrania mi wiarygodności jako osobie pełniącej ważną funkcję publiczną'' - czytamy w piśmie.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH