Jeleniogórski PSZOK zbiera zużyte leki iniekcyjne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: 24jgora.pl/ rynekaptek.pl   24-02-2015, 09:20

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Jeleniej Górze, poza wysegregowanymi odpadami komunalnymi, przyjmuje także odpady w postaci wkładów (wstrzykiwaczy) insulinowych i innych leków.

Osoby przyjmujące insulinę lub inne leki iniekcyjne, a także korzystające z nakłuwaczy, powinny oddawać opakowania po nich do specjalnie przygotowanego punktu. Należy pamiętać, że nie można wyrzucać ich do pojemnika na odpady zmieszane, gdyż substancje w nich zawarte, a także opakowanie wyposażone w igłę, stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska.

W celu zabezpieczenia igły i substancji powinno wykorzystać się pierwotne opakowanie leku lub inne twardościenne opakowanie tekturowe lub szklane. Należy pamiętać, aby zabezpieczyć zużytą igłę – nakładką zabezpieczającą.

Leki wydawane na receptę oraz ogólnodostępne w sprzedaży leki, a także opakowania po lekach, nie są odpadami obojętnymi. Zawarte w lekach związki chemiczne mogą przedostać się do wody i gleby, a spalenie ich w domowym palenisku prowadzi do powstania toksycznych substancji w powietrzu, dlatego ważne jest ich odpowiednie zagospodarowanie.

Więcej: http://www.24jgora.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH