Jest Lider Nauk Farmaceutycznych II edycji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: lidernaukfarmaceutycznych.pl / rynekaptek.pl   07-05-2015, 13:12

Jest Lider Nauk Farmaceutycznych II edycji Laur dla Lidera Nauk Farmaceutycznych (foto: sxc.hu)

W tajnym głosowaniu przyznano tytuł Lidera Nauk Farmaceutycznych, a także, zgodnie z regulaminem, nagrodzono dwie kolejne prace doktorskie.

Prof. Janusz Pluta, przewodniczący Komisji Konkursowej oświadczył, że to było trudne zadanie, aby z tak silnej i wyrównanej stawki wybrać lidera. Oceniono 17 rozpraw doktorskich obronionych w latach 2013 - 2014 na Wydziałach Farmaceutycznych Uniwersytetów Medycznych.

Wyniki Konkursu ogłoszone zostaną podczas XIV Dnia Polskiej Farmacji 14 maja w Warszawie.

Główne kryteria wyboru laureatów to nowatorski charakter problemu badawczego z zakresu nauk farmaceutycznych, wysoki poziom naukowy oraz aplikacyjny charakter badań jako element wiodący innowacyjnych rozwiązań wdrażanych do praktyki działań technologicznych.

Po obradach Komisji Konkursowej, które wyłoniły tegorocznych laureatów, prof. Janusz Pluta powiedział m.in.: - Wybrane i nadesłane przez Rady Wydziałów Farmaceutycznych prace świadczą o bardzo pozytywnym przyjęciu idei konkursu w środowisku naukowym reprezentującym uniwersytecką farmację. Są także dowodem postępu i rozwoju nauk farmaceutycznych, których podstawowym celem i racją bytu są rozwiązania technologiczne w udoskonalaniu i tworzeniu nowych leków.

Więcej: lidernaukfarmaceutycznych.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH