Jest problem z lokalizacją Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOK/ rynekaptek.pl   09-05-2016, 09:21

Jest problem z lokalizacją Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

Powstała już koncepcja utworzenia Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Nadal jednak nie jest wiadomo, gdzie będzie się mieścić.

Inicjatorem przedsięwzięcia dr Jacek Kozakiewicz, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Pomysł powstał w 2013 roku. Wtedy także, pod przewodnictwem dr. Kozakiewicza powstał Komitet Organizacyjny Muzeum Medycyny.

- Zostanie powołana grupa ekspertów, która ma opracować koncepcję placówki. Jest też wstępna lokalizacja. Placówka ma działać w ramach Muzeum Śląskiego w adaptowanym budynku Łaźni Gwarek lub w starym budynku Muzeum Śląskiego przy ul. Korfantego w Katowicach - poinformowała kwietniu br. Śląska Izba Lekarska.

Jednak ta zapowiedź okazała się przedwczesna.

- Stwierdzenie, iż "placówka ma działać w ramach Muzeum Śląskiego w adaptowanym budynku Łaźni Gwarek lub w starym budynku Muzeum Śląskiego przy ul. Korfantego" jest zdaniem nieprawdziwym - odpowiada Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach.

- Podczas spotkania w dniu 11 lutego 2016 r. z inicjatorami przedsięwzięcia, w tym z dr. Jackiem Kozakiewiczem, prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, Muzeum Śląskie zadeklarowało jedynie pomoc merytoryczną przy opracowywaniu koncepcji i scenariusza mającej powstać instytucji. Nie zapadła wówczas żadna decyzja o lokalizacji placówki na terenie Muzeum Śląskiego - zaznacza dyrektor Knast.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH