Jest wyobrażenie, że po zmianach problemy znikną

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   19-01-2017, 11:03

Jest wyobrażenie, że po zmianach problemy znikną Premier zapowiada: wchodzimy w decydujący etap reformy

W tej chwili wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia - wprowadzenie sieci szpitali i likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedziała premier Beata Szydło. Jak dodała, minister zdrowia musi przede wszystkim rozwiązać problem kolejek do lekarza.

- Przed ministrem zdrowia stoi w tej chwili jedna z najtrudniejszych reform, które podejmuje nasz rząd, dlatego że reforma służby zdrowia jest - po pierwsze - przez wszystkich bardzo oczekiwana, wiążą się z nią ogromne nadzieje, bo wszyscy sobie wyobrażają, że po wprowadzeniu tych zmian, które zaproponujemy, znikną te problemy, które są w służbie zdrowia, w tej chwili w dość słabo funkcjonującym systemie - powiedziała premier w czwartek, 19 stycznia, w radiowych Sygnałach Dnia.

Jak podkreśliła, rząd musi przede wszystkim rozwiązać problem kolejek do lekarza.

- To jest wyzwanie, które zostało postawione przed ministrem zdrowia (Konstantym) Radziwiłłem, on przygotował już w tej chwili projekty ustaw, będziemy dzisiaj o tym oczywiście rozmawiać, myślę że te projekty ustaw znajdą się również w przyszłym tygodniu na posiedzeniu rządu, ta najważniejsza dotycząca sieci szpitali, dlatego że dzisiaj Komitet Stały Rady Ministrów będzie nad tym projektem pracował - zaznaczyła szefowa rządu.

- W tej chwili wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia - (wprowadzenie) sieci szpitali i likwidacja NFZ - zapowiedziała premier. Projekt ustawy wprowadzającej sieć szpitali został we wtorek, 17 stycznia, przyjęty przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. Projekt ma być omawiany na posiedzeniu Stałego Komitetu Rady Ministrów w czwartek 19 stycznia.

Premier poinformowała też, że w czwartek weźmie udział w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego. Główny temat spotkania, to kierunki zmian w systemie ochrony zdrowia.

Szefowa rządu spotka się w czwartek w ramach przeglądu resortów z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską. Celem zaplanowanego na dwa tygodnie przeglądu jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH