Jeżeli masz na kogoś liczyć, licz na siebie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: aptekaszpitalna.pl/ rynekaptek.pl   25-07-2016, 11:42

Jeżeli masz na kogoś liczyć, licz na siebie Redaktor Apteki Szpitalnej proponuje dołączenie do protestów

Związkowcy reprezentujący zawody medyczne planują na wrzesień w Warszawie wielką manifestację przeciwko propozycjom rządu w zakresie finansowania ochrony zdrowia, w tym wynagrodzeń.Czy farmaceuci szpitalni też powinni w niej uczestniczyć?

Rynek Zdrowia opublikował artykuł "Zjednoczeni jak nigdy. Wszystkie zawody ochrony zdrowia chcą protestować". Niestety, w przytoczonym artykule nie ma jednego słowa o nas farmaceutach szpitalnych - zauważa Dariusz Smoliński, redaktor naczelny portalu Apteka Szpitalna.

- Co prawda nie mamy związków zawodowych, ale w moim przekonaniu powinniśmy także uczestniczyć w zapowiadanym proteście. Niestety jeśli sami oddolnie nie będziemy walczyli o poprawę naszych warunków pracy i płacy, to nikt o nas nie zadba. Jeżeli masz na kogoś liczyć, licz na siebie - dodaje.

Zadaje pytanie czy farmaceuci szpitalni są za udziałem w manifestacji. Czeka na opinie i ewentualne propozycje. Jak wskazują dotychczas dodane komentarze, taka propozycja spotyka się z pozytywną reakcją środowiska.

"Święta prawda. Jeśli nie będziemy solidarni z innymi zawodami medycznymi, nie liczmy, że ktoś nas kiedyś wesprze w naszych postulatach" - pisze jeden z internautów.

"Farmaceuci nigdy nie byli solidarni. (...) Farmaceuci szpitalni stanowią swojego rodzaju "niszę". Nigdy nie są brani pod uwagę. W trakcie strajku w szpitalu nie jesteśmy zawodem medycznym, nie należymy też do administracji. W izbach aptekarskich walczy się o farmaceutów z aptek otwartych. Pora zająć się farmacją szpitalną. Bez farmaceuty lekarz nie będzie mógł leczyć. Lekarze nie płacą za specjalizację. Dyrektor szpitala nie zapłaci za specjalizację farmaceuty. Dwóch magistrów farmacji na szpital z prawie 700 łóżkami? Praca jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Chętnych osób do pracy brak z powodu zarobków. Walczmy o swoje!" - zachęca inny.

"Mam nadzieję,że obecna NRA nareszcie zawalczy o godne zarobki dla farmaceutów. My oczywiście podpiszemy się pod każdym listem Pani Prezes do władz w tej sprawie. Od lat płacimy regularnie składki członkowskie" - zauważa kolejny farmaceuta.

"A może czas na utworzenie ZZFS (Związek Zawodowy Farmaceutów Szpitalnych)?" - proponuje inny.

Więcej: http://aptekaszpitalna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH