Kamsoft i Asseco zadbają o system NFZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   13-04-2016, 13:03

Kamsoft i Asseco zadbają o system NFZ

NFZ zawarł dwa zamówienia ze spółką Kamsoft oraz konsorcjum spółek Kamsoft i Asseco na realizację projektów w zakresie konserwacji systemu Informatycznego. Przez 3 lata spółki otrzymają prawie 167 mln zł brutto.

W umowie z firmą Kamsoft spółka ma zająć się konsultacjami, zmianą oprogramowania i jego utrzymaniem. Wartość kontraktu to 79 690 271,40 zł brutto. Takie same zadania będzie realizować konsorcjum Kamsoftu z Asseco. W tym przypadku umowa jest warta 87 156 250,20 zł z VAT.

O udzieleniu zamówień NFZ poinformował w oddzielnych ogłoszeniach w suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

Wykonawców wyłoniono w procedurze negocjacyjnej bez uprzedniego ogłoszenia. NFZ uzasadnia wybór „koniecznością utrzymania jednolitego w skali kraju sposobu gromadzenia, przetwarzania danych o ubezpieczonych, danych o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych”.

Decyzja wynika z zawartych jeszcze w 1999 r. odrębnych umów z konsorcjum firm Kamsoft, Spin i Sekom oraz firmą ComputerLand na dostawę i wdrożenie Systemu Informatycznego Wspomagania Działalności Kas Chorych (SI). Zamawiający nie otrzymał kodów źródłowych i praw autorskich.

W 2004 r., kiedy działał już NFZ Prezes Urzędu Zamówień Publicznych udzielił zgody na zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki. Umowy udzielono firmie ComputerLand i konsorcjum spółek Kamsoft i Spin. Kolejnych zamówień udzielano spółkom powstałym po przekształceniach własnościowych i ostatecznie w tym roku udzielono zamówień spółce Kamsoft oraz konsorcjum firm Kamsoft i Asseco.

Spadkobiercą ComputerLandu pośrednio jest Kamsoft: po tym jak ComputerLand stał się spółką Sygnity, wszystkie aktywa Sygnity, używane do świadczenia usług w ramach oprogramowania SI NFZ przeszły na rzecz Global Services, która w 2011 r. połączyła się ze spółką Kamsoft.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH