Karty płatnicze w aptece: krótsze kolejki, szybsza obsługa

FINANSE I ZARZĄDZANIE

www.rynekzdrowia.pl

Autor: JJ/ rynekaptek.pl   25-11-2014, 13:04

Karty płatnicze w aptece: krótsze kolejki, szybsza obsługa

Polak nie używa już kart płatniczych jedynie do wypłaty gotówki z bankomatu: notowany jest ogromny wzrost popularności kart i płacenia za ich pomocą.

Polacy mają już w swoich portfelach 35 mln kart płatniczych, a w ubiegłym roku w sumie wykonali w kraju ponad 1,4 mld transakcji z ich użyciem na łączną wartość 122 mld złotych - informuje Artur Żymańczyk z firmy SIX Payment Services (Europe) S.A., która świadczy między innymi usługi w zakresie realizacji transakcji bezgotówkowych.

Jacek Janik: Od jak dawna firma SIX Payment Services interesuje się rynkiem medycznym i co zadecydowało, że postanowiła wejść mocniej w ten segment? 


Artur Żymańczyk: SIX Payment Services zainteresowana jest rynkiem medycznym od samego początku obecności swojego oddziału w Polsce, czyli od 2010 roku. Początkowo skupialiśmy się na prywatnych placówkach medycznych, zarówno małych, jak również tak dużych, jak Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach, ze wszystkimi jego oddziałami usytuowanymi w największych miastach Polski. Nie omijaliśmy także gabinetów stomatologicznych i klinik chirurgii estetycznej.

Kolejny bardzo ważny krok, który zrobiliśmy na rynku medycznym, wyznaczyła współpraca z naszym partnerem technologicznym - Spółką Kamsoft S.A. z Katowic. Jej efektem było zintegrowanie systemu sprzedażowego KS Kamsoft z systemem odpowiedzialnym za akceptację płatności kartowych SIX.

Kamsoft dostarcza do aptek oprogramowanie, ich pozycja w tym segmencie jest wiodąca (dostarcza oprogramowanie do ponad 95 proc. aptek), co przekłada się na około 12000 punktów sprzedaży. Z powodzeniem dostarczyliśmy już nasze wspólne rozwiązanie do około 2000 aptek. Skraca ono zdecydowanie czas płacenia za leki, co w efekcie w tych punktach przełożyło się na znaczące skrócenie kolejek i szybszą obsługę klienta.

Integracja z systemem kasowym KS Kamsoft poza szybkością transakcji ma również inne zalety, które okazują się kluczowe dla farmaceutów obsługujących klientów. Nie dochodzi już do pomyłek kasjerskich gdyż kwota do zapłaty jest automatycznie przesyłana do urządzenia płatniczego. Obsługa płatności dokonywana jest już nie tak jak to miało miejsce wcześniej - przez sprzedającego, a przez samego płacącego. Podawanie karty sprzedawcy/farmaceucie przechodzi już do przeszłości. Urządzenia płatnicze wystawione są frontem do klienta.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH