Katowice: Kongres Wyzwań Zdrowotnych już w przyszłym tygodniu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   10-02-2016, 13:49

Katowice: Kongres Wyzwań Zdrowotnych już w przyszłym tygodniu

Ponad 50 sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny z udziałem 250 prelegentów i gości specjalnych. To wszystko podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, 18-20 lutego w Katowicach. Organizatorem jest Grupa PTWP, wydawca Rynku Aptek.

Na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w jednym miejscu, w ciągu trzech dni, spotkają się wybitni specjaliści z kraju i zagranicy reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, jak również przedstawiciele środowisk związanych z szeroko rozumianym sektorem ochrony zdrowia, nauką, gospodarką, biznesem, finansami, rynkiem ubezpieczeniowym, organizacjami pozarządowymi, polityką, administracją publiczną i samorządową oraz mediami.

Gościem specjalnym Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie Vytenis Andriukaitis – komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. Litewski polityk, lekarz, poseł, były wicemarszałek litewskiego parlamentu, od 2012 do 2014 minister zdrowia, podczas wizyty w Katowicach jako komisarz europejski, zreferuje wyzwania dla systemów opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej.

Główne przesłanie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych to spojrzenie w przyszłość – identyfikowanie oraz omówienie priorytetowych wyzwań zdrowotnych w perspektywie lat 2016-2036. Tematy debat ekspertów obejmą kluczowe zagadnienia w kilkunastu dziedzinach medycyny, m.in.: kardiologii, kardiochirurgii, onkologii, neurologii, diabetologii, chorób płuc, ortopedii i traumatologii, chorób wewnętrznych, reumatologii, ginekologii i położnictwa, geriatrii.

Dyskusje uczestników Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach obejmą: główne zagrożenia dla zdrowia społeczeństw w XXI wieku, choroby cywilizacyjne i przewlekłe, czynniki demograficzne i starzejące się społeczeństwo, najważniejsze kierunki polityki zdrowotnej państwa po wyborach parlamentarnych w 2015 r., rolę dziennikarzy w edukacji zdrowotnej społeczeństwa, także dotyczącej zasad funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, pracodawców w systemie ochrony zdrowia, trendy z zakresu diagnostyki i terapii w kilkunastu dziedzinach medycyny oraz edukację lekarzy i pacjentów, a także rosnące znaczenie profilaktyki i medycyny zapobiegawczej.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych – Health Challenges Congress (HCC), odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 18-20 lutego 2016 r.

Więcej informacji: http://www.hccongress.pl/pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE