Kęty: apteki nie chcą pracować nocą

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dziennikpolski.pl / rynekaptek.pl   05-03-2015, 13:13

Kęty: apteki nie chcą pracować nocą

Pomimo mediacji ze strony władz Kęt, żaden właściciel aptek nie chce podjąć się realizowania całodobowych dyżurów.

Trudno się dziwić takiej sytuacji, nikt nie chce pracować i dokładać do interesu zarazem. O problemie rynekaptek.pl pisał niejednokrotnie. Sytuacja jest dynamiczna, naświetla ją Jakub Trojan z apteki „Niezapominajka” przy Rynku w Kętach.

- Gdyby przynajmniej zyski z prowadzenia dyżurów równoważyły koszty. Niestety, trzeba do nich dokładać i to dużo – odpowiada na pytania Dziennika Polskiego Jakub Trojan.

Mówi on, że właściciele, którzy mają pojedyncze apteki, nie są zainteresowani dyżurami z powodów finansowych. Do pracy w nocy bardziej skłonne są apteki działające w sieci, jak „Niezapominajka” właśnie, która jest jedną z aptek w dużej sieci, obejmującej 30 placówek.

Apteki „sieciówek” godza się na pracę 24h. Problem w tym, że takie rozmowy powinny być prowadzone już w listopadzie lub grudniu ubiegłego roku, aby można było zaplanować dyżury.

- W tym tygodniu dojdzie do kolejnego spotkania w urzędzie miasta informuje burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar. Dodaje on, że czeka na deklaracje aptekarzy.

Z kolei w powiecie oświęcimskim jest tylko jedna apteka dyżurująca w nocy; w Oświęcimiu. – Zawsze tak było w naszych placówkach i staramy się ten poziom utrzymać – zapewnia Leszek Jargan, właściciel sieci aptek „Blisko Ciebie”.

Czytaj więcej: dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH