Kiedy nastąpi wybór szefa GIF? Termin nadal nieznany

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MM/rynekaptek.pl   07-12-2017, 14:04

Kiedy nastąpi wybór szefa GIF? Termin nadal nieznany Prezes Rady Ministrów nie dokonał jeszcze wyboru na stanowisko szefa GIF (Fot. Archiwum)

Nie posiadamy informacji, w jakim terminie Główny Inspektor Farmaceutyczny może zostać powołany przez Prezesa Rady Ministrów - informuje nas Ministerstwo Zdrowia.

Wydawało się, że wejście w  życie ustawy "Apteka dla aptekarza" oraz wybór Marcina Czecha, odpowiedzialnego na politykę lekową państwa, może skłonić do wyboru Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Stanowisko pozostaje nieobsadzone od momentu ustąpienia Zofii Ulz w październiku 2015 roku. Od tego momentu pełniącym obowiązki jest Zbigniew Niewójt.

Resort Zdrowia potwierdza, że nie posiada obecnie informacji, w jakim terminie Główny Inspektor Farmaceutyczny może zostać powołany przez Prezesa Rady Ministrów.

W ostatnio rozstrzygniętym konkursie, a było to na początku tego roku, wyłoniono trójkę kandydatów: Małgorzatę Karpińską-Magnuszewską, Zbigniewa Niewójta i Małgorzatę Szelachowską.

Resort przypomina, że na podstawie art. 111 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 2211) powołanie kandydata na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego należy do wyłącznej kompetencji Prezesa Rady Ministrów, zaś przepisy prawa nie określają terminu, w jakim to powołanie winno nastąpić.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH