Klaster - plastrem na bolączki rynku aptecznego?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: echogorzowa, msx/rynekaptek.pl   23-10-2014, 13:10

Klaster - plastrem na bolączki rynku aptecznego? Klaster Farmaceutyczny Synergia (foto: sxc.hu)

Powołany przez fundację Strywald Blisko Ciebie Klaster Farmaceutyczny Synergia ma dać indywidualnym aptekom oręż w walce z dużymi podmiotami farmaceutycznymi funkcjonującymi w sieci.

Klaster Farmaceutyczny Synergia (KFS) został co prawda zawiązany już w połowie 2013 r., jednak dopiero po roku rozpoczęto współpracę z nowymi partnerami. - Proces ten trwa nadal ze względu na znaczne zainteresowanie inicjatywą – podają organizatorzy KFS.

Ostatnio Klaster nawiązał współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim przy realizacji wspólnych przedsięwzięć badawczo – rozwojowych, mających podnieść innowacyjność i konkurencyjność polskiego rynku aptecznego, a także szerzej farmaceutycznego. W inicjatywie tej wzięli udział m.in. przedstawiciele władz województwa lubuskiego, środowiska farmaceutycznego i lekarskiego oraz naukowego.

Organizatorzy inicjatywy wyjaśniają, że misją Klastra Farmaceutycznego Synergia jest przede wszystkim umożliwienie pełnego korzystania przez społeczeństwo ze zdobyczy współczesnej farmacji. Odbywać się to miałoby poprzez zwiększenie zaangażowania farmaceutów w zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności farmakoterapii.  Ci zaś tylko wówczas pełnić będą sprawnie te funkcje, gdy w pracy postawią na innowacyjność, efektywność, kompetencje i konkurencyjność.

Zasadą działania klastra jest połączenie działań kilku sfer aktywności w zakresie: nauki, biznesu, edukacji, samorządu, finansowania, doradztwa i marketingu.

Więcej: www.echogorzowa.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH