Kobiety motorem napędowym sektora OTC

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: nf.pl/rynekaptek.pl   27-11-2014, 11:12

Kobiety motorem napędowym sektora OTC 93 proc. decyzji konsumenckich odnośnie zakupu leków OTC podejmują kobiety (fot. Fotolia/PTWP)

W branży leków bezreceptowych reprezentacja kobiet na najwyższym szczeblu zarządzania, jest bardzo istotna – uważa Marzena Leszczyńska-Chmiel, dyrektor ds. personalnych na Europę Środkowo-Wschodnią w Novartis Consumer Health Szwajcaria.

Na łamach portalu manager.nf.pl Marzena Leszczyńska-Chmiel przekonuje, liczba kobiet zarządzających sektorem leków bez recepty jest bardzo ważna, ponieważ, aż 93 proc. decyzji konsumenckich odnośnie zakupu leków OTC podejmują kobiety. Jej zdaniem istotne jest również dlatego, że większość pracowników w tym sektorze to farmaceutki.

Szefowa HR w Novartis Badania uważa, że firmy, w których w zarządach zasiadają kobiety, osiągają lepsze rezultaty biznesowe. Jej zdaniem, kobiety bardziej angażują się w relacje z ludźmi, wpływają w sposób bardziej partycypacyjny na podejmowanie decyzji, a także bardziej koncentrują się na rozwoju pracowników. - Kobiety bardziej angażują innych i pytają o inny punkt widzenia - przekonuje Marzena Leszczyńska-Chmiel.

Z badań „Women Matters” przeprowadzonych przez McKinsey and Company w 2013 r. wynika, że do szczytu władzy w swoich organizacjach chce dojść jedynie 2 proc. mniej kobiet niż mężczyzn z grupy osób pracujących na stanowiskach menedżerskich. 

Więcej: nf.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH