KOIA: cudu nad urną w Kielcach nie było

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   11-12-2015, 13:05

KOIA: cudu nad urną w Kielcach nie było KOIA wyjaśnia zarzuty OSF Perspektywa 2030

Manipulacja faktami, budowanie negatywnej opinii członków zaangażowanych w pracę samorządu nie służy budowaniu pozytywnego obrazu polskiej farmacji - ocenia Bożena Śliwa z KOIA, w odpowiedzi na zarzuty OSF Perspektywa o nieprawidłowości w wyborach.

W ten sposób KOIA odpowiada na zarzuty Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Perspektywa 2030, które skomentowało wybory odbywające się w izbach aptekarskich, informując w komunikacie prasowym, że "nie we wszystkich okręgowych izbach aptekarskich wybory przebiegają w spokojnej atmosferze. W kilku przypadkach nie obyło się bowiem bez przykrych incydentów".

W opinii Stowarzyszenia, rzeczywistość jest jednak inna. – Stowarzyszenie jest zaniepokojone informacjami docierającymi do nas od farmaceutów na temat różnych nieprawidłowości, które nie powinny mieć miejsca – mówi dr n. farm. Marek Malinowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „PERSPEKTYWA 2030”.

Zdaniem Stowarzyszenia, przykładem takich nieprawidłowości jest "historia opisana przez farmaceutkę z województwa świętokrzyskiego":

„Od dziś KOIA (Kielecka Okręgowa Izba Aptekarska) zmienia nazwę na KOMA – Kielecka Okręgowa Mafia Aptekarska. Stało się to po cudach nad urną podczas wyborów władz. Podczas głosowania na członków Rady, po zajrzeniu do urny od razu zorientowano się, że coś jest nie po myśli tych, którzy „rozdają karty”, czyli tych, którzy od dziesięcioleci kręcą się wokół stanowisk. Czyli, że ktoś lub ktosie mają zbyt mało głosów i pewnie nie wejdą do Rady. Ogłoszono więc, że oddano zbyt dużą ilość głosów nieważnych, ok. 50%. Nieważność miała polegać na tym, że nie skreślano kandydatów, a podkreślano -  pisze anonimowa farmaceutka.

"Trudno uwierzyć, że 50% wykształconych ludzi nie wie, jak głosować, jeśli faktycznie nie wie, to termin „wykształciuchy” pasuje do nich jak ulał. Zarządzono głosowanie, czy głosujemy powtórnie. Spolegliwi zagłosowali, że głosujemy powtórnie. Drugie głosowanie wypadło tak, jak miało wypaść. (…) Oczywiście, że byłam w grupie tej, która w drugim głosowaniu nie przeszła. Nigdy też nie dowiem się, czy przeszłam w pierwszym głosowaniu”– napisała, zastrzegając sobie anonimowość. Pod listem skierowanym do OSF „PERSPEKTYWA 2030” podpisała się jako mgr farmacji Zlekceważona.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH