Kolejna zapowiedź MZ w sprawie techników farmaceutycznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: politykazdrowotna.com/rynekaptek.pl   13-02-2017, 14:26

Kolejna zapowiedź MZ w sprawie techników farmaceutycznych MZ zapowiada opracowanie całościowej, "metodologicznej" ankiety ws. techników farmaceutycznych

Rozesłane ankiety mają charakter jedynie pilotażowy i na ich podstawie ma być opracowana właściwa „metodologicznie ankieta" - informuje resort zdrowia w sprawie analizy zapotrzebowania na techników farmaceutycznych.

Wygaszanie zawodu technika farmaceutycznego wydaje się być już pewnie. Od roku szkolnego 2018/2019 w szkołach, które prowadzą kształcenie zawodowe, nie będą prowadzone rekrutacje kandydatów do klasy pierwszej.

Resort zdrowia jednak nadal prowadzi analizy w kontekście zapotrzebowania na przedstawicieli tej grupy zawodowej.

W listopadzie ub.r. rzecznik MZ, Milena Kruszewska potwierdziła, że w ramach przedmiotowych działań zostały rozesłane ankiety celem uzyskania informacji na temat liczby zatrudnianych techników farmaceutycznych oraz zapotrzebowania na przedstawicieli tej grupy zawodowej w kolejnych latach.

Jak podaje portal politykazdrowotna.com, okazuje się, że rozesłane ankiety mają charakter jedynie pilotażowy i na ich podstawie ma być opracowana właściwa „metodologicznie ankieta, która następnie zostanie rozesłana do zainteresowanych środowisk.”

Dalej: „Dane zebrane podczas pilotażu nie mogą być traktowane jako reprezentatywne ani też nie mogą stanowić podstawy do ewentualnej zmiany przepisów w tym zakresie”.

- Skoro wcześniejsze ankiety nie mogą stanowić wyznacznika, to jak na ich podstawie zostanie stworzony ten zapowiadany „właściwy metodologicznie” model? – zastanawia się redakcja portalu.

Więcej: http://www.politykazdrowotna.com/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH