Kolejne zastrzeżenia CBA dot. wyrobów medycznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dziennikpolski24.pl/rynekaptek.pl   30-01-2017, 10:09

Kolejne zastrzeżenia CBA dot. wyrobów medycznych MZ opracowało zmianę przepisów umożliwiających współpłacenie za wyrób medyczny, ale sprzeciwia mu się CBA

CBA obawia się możliwych powiązań członków Komisji Ekonomicznej, która w imieniu resortu zdrowia negocjuje wysokość cen urzędowych z producentami wyrobów medycznych.

Ministerstwo Zdrowia opracowało zmianę przepisów umożliwiających współpłacenie, ale sprzeciwia mu się CBA, obawiając się m.in. możliwych powiązań członków Komisji Ekonomicznej (KE), negocjującej w imieniu resortu ceny urzędowe, z producentami wyrobów medycznych.

Mogłoby to, zdaniem CBA, doprowadzić do wyboru przez ministerstwo artykułu niekoniecznie najlepszego i po najkorzystniejszej cenie.

CBA domaga się zatem wyłączenia z przyszłych negocjacji tych członków KE, których małżonkowie, konkubenci, dzieci albo rodzice byli lub są związani z wytwórcą sprzętu. Ponadto domaga się nałożenia na członków KE obowiązku składania oświadczeń majątkowych.

Z badań sondażowych wynika, że aż 71 proc. Polaków byłoby skłonnych dopłacić z własnej kieszeni, jeśli zagwarantowałoby im to lepsze, nowocześniejsze metody leczenia i materiały medyczne, zamiast tych gorszej jakości, finansowanych przez NFZ.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH