Kolejny gracz suplementów chce wejść na GPW

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ISBNews/rynekaptek.pl   13-11-2015, 12:19

Kolejny gracz suplementów chce wejść na GPW Master Pharm od nowego roku chce wejść na GPW

Master Pharm - producent kontraktowy m.in. suplementów diety - zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie ich do obrotu na GPW - podała spółka.

Przeprowadzenie oferty planowane jest do końca 2015 roku, przy czym ostateczna decyzja dotycząca terminu uzależniona będzie od sytuacji na rynku.

Planowana pierwsza oferta publiczna będzie obejmować do 6 850 000 akcji, w tym do 5 000 000 akcji serii B nowej emisji emitowanych przez spółkę oraz do 1 850 000 akcji serii A sprzedawanych przez akcjonariuszy sprzedających. Oferta publiczna przeprowadzona zostanie w Polsce. Intencją oferującego i akcjonariuszy sprzedających jest przydzielenie ok. 90% akcji oferowanych inwestorom w transzy instytucjonalnej i ok. 10% akcji inwestorom detalicznym – podaje ISBNews.

W 2014 roku Grupa zanotowała 45,3 mln zł przychodów, 11,9 mln zł EBIT i 9,3 mln zł zysku netto (dane pro forma), podano również.

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych.

Głównymi klientami Master Pharm są firmy farmaceutyczne - producenci leków gotowych i innych produktów leczniczych, którzy wyprodukowane przez grupę produkty wprowadzają na rynek pod swoimi markami.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH