Kolejny list prezesa NRA do MZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/rynekaptek.pl   05-01-2016, 09:49

Kolejny list prezesa NRA do MZ Prezes NRA pisze kolejny list do ministra zdrowia w sprawie strat ponoszonych przez apteki

Grzegorz Kucharewicz, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej po raz kolejny zwraca się do ministra zdrowia ws. utrzymującej się tendencji do obniżania urzędowych cen zbytu refundowanych leków.
27 listopada 2015 r.

NRA poinformowała ministra zdrowia o stratach ponoszonych przez właścicieli aptek w wyniku przecen zapasów magazynowych w związku ze zmianami cen produktów leczniczych w wykazach refundowanych leków, środków spożywczych  specjalnego przeznaczenia żywieniowego   oraz   wyrobów   medycznych.  

Wobec utrzymującej się tendencji do obniżania urzędowych cen zbytu refundowanych leków i wyrobów medycznych, stworzony został mechanizm w praktyce skazujący właścicieli aptek na ponoszenie strat związanych z wprowadzeniem nowych wykazów refundacyjnych. W 2012 r. straty te wyniosły łącznie 90 mln zł, a w 2013 r. - ponad 59 min zł – pisze Kucharewicz.

NRA prosi obecnego ministra zdrowia o informacje, jakie działania zamierza podjąć resort w celu zabezpieczenia właścicieli aptek przed negatywnymi konsekwencjami finansowymi spowodowanymi wymieniona sytuacją.

Treść listu: http://www.nia.org.pl
 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH