Komisja opracowała propozycje zmian w prawie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: aptekaszpitalna.pl/ rynekaptek.pl   07-02-2017, 11:14

Komisja opracowała propozycje zmian w prawie Jest odpowiedź Komisji ds. Aptek Szpitalnych

Komisja ds. Aptek Szpitalnych NRA opracowała propozycje zmian w prawie, zmierzające do ustanowienia rozwiązań gwarantujących zabezpieczenie szpitali w zakresie świadczonych usług farmaceutycznych - przypomina Komisja w odpowiedzi na pytanie o swoją aktywność.

Informowaliśmy, że mgr farm. Dariusz Smoliński, pytał o dotychczasowe efekty prac Komisji i realizację zobowiązań podjętych przez Naczelną Radę Aptekarską podczas VII Krajowego Zjazdu Aptekarzy (styczeń 2016).

- Odpowiedzi na wszystkie zadane pytania znajdują się w Sprawozdaniu Komisji ds. Farmacji Szpitalnej - odpowiada Ewa Steckiewicz-Bartnicka, koordynator Komisji ds. Farmacji Szpitalnej.

"Komisja ds. Aptek Szpitalnych NRA współpracowała w 2016 roku z wieloma towarzystwami naukowymi i instytucjami, w tym z resortem zdrowia nad ustawą o zawodzie farmaceuty" - napisano między innymi w sprawozdaniu.

Jeśli chodzi rewaloryzację wynagrodzeń farmaceutów szpitalnych oraz określenie płacy minimalnej dla tej grupy zawodowej, skierowane zostały uwagi do projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Działania Komisji mają również na celu szerzenie świadomości o roli i zadaniach farmaceuty szpitalnego w systemie ochrony zdrowia - dodano w informacji.

Jeśli chodzi o ustalenie norm zatrudnienia farmaceutów szpitalnych, to Komisja opracowała propozycje zmian w prawie, zmierzające do ustanowienia rozwiązań gwarantujących zabezpieczenie szpitali w zakresie świadczonych usług farmaceutycznych.

Komisja przygotowała też propozycje zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne, których celem jest wprowadzenie wymogu posiadania rękojmi należytego prowadzenia apteki szpitalnej i działu farmacji szpitalnej.

Więcej: www.aptekaszpitalna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH