Komisja - z pewnymi oporami - rozpoczęła pracę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   14-12-2016, 14:18

Komisja - z pewnymi oporami - rozpoczęła pracę Opozycja starła się z rządzącymi podczas obrad komisji ds. deregulacji

Mimo prób szybkiego zakończenia prac komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji, ta rozpoczęła procedowanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne.

Posłowie komisji przegłosowali dwa wnioski o odrzucenie pierwszego czytania projektu.

Były też wnioski o - w pierwszej kolejności - wysłuchanie publiczne projektu oraz na wstrzymanie się z rozpatrywaniem wniosku do czasu uzyskania opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Oburzenie części posłów wzbudzało też skierowanie projektu do komisji ds. deregulacji. Zdaniem Bartosza Arłukowicza, odpowiednim do tego forum jest komisja zdrowia.

- Co takiego jest w tej ustawie do ukrycia, że nie pozwala na to, aby komisja zdrowia, czyli komisja właściwa do tej sprawy, procedowała administracyjnie ten projekt? - pytał poseł PO.

Obiecał dokładnie przyglądać się, kto ją napisał, po co i dla kogo? Zwracał też uwagę na bardzo szybki tryb procedowania projektu. Dyskusja została podjęta w terminie krótszym niż 7 dni od momentu trafienia dokumentu do Sejmu.

Ostatecznie, po pół godziny dyskusji, posłowie komisji zdecydowali o przeprowadzeniu pierwszego czytania projektu. Poseł Waldemar Buda, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego, który przygotował projekt, rozpoczął wprowadzanie zgromadzanych w temat.

Wystąpienie oparł na uzasadnieniu do projektu, co również spotkało się z krytyką opozycji. Podkreślono, że nie ma czasu, by poseł mógł przeczytać ponad 30 stron uzasadnienia. W tej sytuacji poseł został zobowiązany do "zwięzłego" przedstawienia opracowania. 


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH