Komisja Zdrowia zaopiniuje projekt ustawy o Pf

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sejm/rynekaptek.pl   09-01-2017, 09:24

Komisja Zdrowia zaopiniuje projekt ustawy o Pf

W środę, 11 stycznia br., odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia, która zajmie się zaopiniowaniem dla Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji poselskiego projektu ustawy o prawie farmaceutycznym.

Posiedzenie Komisji Zdrowia rozpocznie się o godz. 13.00.

Celem posiedzenia będzie „zaopiniowanie dla Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne (druk nr 1126)”.

Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne, przygotowanego przez parlamentarny zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego, odbyło się 14 grudnia 2016 r. na posiedzeniu Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji.

Projekt przewiduje m.in., że jeden farmaceuta lub spółka, w której farmaceuci decydują o sprawach spółki, może prowadzić lub kontrolować maksymalnie 4 apteki.

Zakłada także, że zezwolenie może być wydane, gdy na dzień złożenia wniosku o wydanie zezwolenia, liczba mieszkańców w danym województwie, w przeliczeniu na jedną aptekę ogólnodostępną, wynosi co najmniej 3000 osób a odległość od miejsca planowanej lokalizacji apteki do najbliższej funkcjonującej apteki ogólnodostępnej, liczona od wejścia do apteki w linii prostej, wynosi co najmniej 500 metrów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH