Konflikt w PSL, z apteką w szpitalu w tle

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Portal Kujawski/ rynekaptek.pl   30-11-2015, 10:40

Konflikt w PSL, z apteką w szpitalu w tle

Radny powiatu inowrocławskiego Ireneusz Beśka (PSL) zarzucił radnemu wojewódzkiemu i jednocześnie dyrektorowi Szpitala Wielospecjalistycznego w Inowrocławiu, Eligiuszowi Patalasowi (PSL), m.in. działanie na szkodę szpitala.

Zdaniem Beśki, dyrektor Eligiusz Patalas mógł dopuścić się przestępstwa zapisanego w artykule 231 Kodeksu Karnego, czyli działania na szkodę interesu publicznego, w celu uzyskania korzyści majątkowej. Chodzi o paranormalną umiejętność bilokacji dyrektora, czyli zdolności bycia jednocześnie w dwóch miejscach.

Bowiem dyrektor formalnie był tego samego dnia zarówno na sesji Sejmiku w Toruniu oraz na wyjeździe służbowym w Krakowie, za co uzyskać mógł wynagrodzenie z tytułu delegacji - relacjonuje Portal Kujawski.

Radny zarzucił też dyrektorowi, że jeden z zastępców dyrektora, przez dziesięć miesięcy miał nie reagować na fakt, iż jedna z aptek wynajmujących lokal w szpitalu nie płaciła czynszu. Uzbierało się tego 130 tys. zł. Odzyskanie kwoty jest mało realne, jako że apteka ogłosiła upadłość.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH