Kongres Farmacja 21: było o opiece farmaceutycznej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   11-09-2015, 14:13

Kongres Farmacja 21: było o opiece farmaceutycznej Pierwszy dzień kongresu Farmacja 21

Nasz kongres odniesie sukces, jeśli spełni rolę forum dyskusyjnego dla różnych instytucji, organizacji i środowisk, które funkcjonują w polskiej farmacji – stwierdził prof. Janusz Pluta, prezes Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, otwierając Kongres FARMACJA 21. Farmaceuci w ochronie zdrowia.

- Głównym celem Kongresu jest podjęcie dyskusji nad zmieniającą się rolą farmaceuty w ochronie zdrowia – powiedział prof. Pluta, przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresu.

– Uważamy, ze szczególnym wyzwaniem dla środowiska farmaceutycznego w Polsce jest opieka farmaceutyczna, stąd jest ona elementem dominującym w programie Kongresu. Ale chcemy również dyskutować o innych bardzo ważnych problemach polskiej farmacji. O jakości leków, szczególnie w świetle ostatniej dyrektywy europejskiej w sprawie leków sfałszowanych, o lekach recepturowych – bardzo ważnej dla zawodu aptekarskiego sprawy, która nie została dotąd rozwiązana oraz o szkoleniu podyplomowym. Mam nadzieję, że w dyskusji wymienimy się poglądami, jak to szkolenie podyplomowe ma wyglądać, jak i przez kogo ma być prowadzone oraz co musimy zmienić w istniejącym modelu tego szkolenia - dodał.

Dzisiejszy program zdominowała tematyka opieki farmaceutycznej. O tym, jak wygląda ona na świecie, mówili goście z zagranicy: dr Charlotte Rossing z Danii, prof. Alfonso Cavaco z Portugalii i dr Andrea Manfrin z Wielkiej Brytanii. Dzielili się oni swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat roli farmaceuty w systemach ochrony zdrowia krajów, z których pochodzą, a także zakresu usług farmaceutycznych i sposobach ich finansowania. Z kolei polscy eksperci skupili się na opiece farmaceutycznej ukierunkowanej na pacjenta geriatrycznego oraz na współpracy lekarz–pacjent– farmaceuta w geriatrii.

Jutrzejszy program wypełnią trzy główne tematy: leki recepturowe, jakość leków w aptece i szkolenie podyplomowe.

Kongres odbywa się na Wydziale Farmaceutycznym UM we Wrocławiu, w dniach 11-12 września br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH