Konstanty Radziwiłł: podwyżki od 2017 roku

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   29-09-2016, 08:08

Konstanty Radziwiłł: podwyżki od 2017 roku Minister obiecuje podwyżki od nowego roku

Pierwsza transza zwiększonego wynagrodzenia dla pracowników podmiotów leczniczych powinna być zagwarantowana już w przyszłym roku - zapowiedział w środę (28 września) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Minister zdrowia spotkał się w środę w Centrum Partnerstwa Społecznego - Dialog ze związkowcami i pracodawcami. Tematem rozmowy były zmiany w systemie wynagrodzenia pracowników służby zdrowia. Resort zdrowia pracuje nad projektem ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników podmiotów leczniczych.

Radziwiłł powiedział dziennikarzom po spotkaniu, że resort przygotował kilka zmian w projekcie o minimalnym wynagrodzeniu pracowników podmiotów leczniczych.

 - Między innymi jest taka zmiana, że pierwsza transza zwiększonego wynagrodzenia powinna być zagwarantowana już w przyszłym roku, a nie w 2018 roku - zapowiedział.

Ocenił, że środowe spotkanie było "dobre". Resort przestawił poprawiony projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach pracowników medycznych.

 - Generalnie jest to dobrze przyjmowane. Ciągle jednak jest oczekiwanie, że te minimalne wynagrodzenia będą wyższe - powiedział Radziwiłł.

 - Jest możliwy do zrealizowania projekt. Bezpieczny. A przede wszystkim dobry dla pacjentów. W końcu służba zdrowia jest przecież po to. Godne warunki zatrudniania dla pracowników to jest jedna sprawa, a przede wszystkim chodzi zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów - mówił minister.

Radziwiłł zwrócił uwagę, że minister zdrowia "nie jest pracodawcą".

 - Nie może ustalać wynagrodzeń. W ramach różnego rodzaju regulacji państwowych postanowiliśmy zabezpieczyć tych, którzy zarabiają niegodnie mało - wyjaśnił.

Zapowiedział, że projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach zostanie skierowany do konsultacji społecznych.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Lucyna Dargiewicz pozytywnie oceniła spotkanie z ministrem.

 - Na taką ustawę czekaliśmy od lat. Ale jako środowisko pielęgniarek i położnych mamy uwagi do współczynników. Nie zgadzamy się z nimi. Uważamy, że dobrze byłoby zająć się wartościowaniem stanowisk pracy - mówiła.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH