Kontrole NFZ: najczęstszy błąd to niewłaściwy numer PESEL pacjenta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Kurier Lubelski/ rynekaptek.pl   14-08-2015, 12:54

Kontrole NFZ: najczęstszy błąd to niewłaściwy numer PESEL pacjenta Błędny PESEL na recepcie

W większości przypadków apteki podawały do rozliczeń z Funduszem niewłaściwe numery PESEL pacjentów - wynika z wniosków po kontrolach NFZ.

Dzięki Zintegrowanemu Informatorowi Pacjentów, chorzy mają wgląd w swoją dokumentację medyczną. Do tej pory na Lubelszczyźnie złożono 131 zastrzeżeń. Mieszkańcy Lubelszczyzny znaleźli na swoich profilach procedury medyczne, które ich zdaniem nigdy nie miały miejsca. 

Zgłoszenia dotyczyły niezrealizowanych świadczeń opieki zdrowotnej. Najczęściej chodziło o porady specjalistyczne (43), recepty na leki refundowane (37) oraz świadczenia stomatologiczne (29) - informuje Kurier Lubelski.

Skargi pacjentów zweryfikowali kontrolerzy z NFZ. W większości przypadków placówki medyczne i apteki podawały do rozliczeń z Funduszem niewłaściwe numery PESEL pacjentów.

Po udowodnieniu błędów, NFZ wezwał szpitale i apteki do korekty raportów rozliczeniowych. W ten sposób lubelski NFZ odzyskał dotychczas 19 tys. złotych. W czterech przypadkach Fundusz zdecydował się na zawiadomienie policji. Wszystkie te sprawy umorzono.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH