Kontrole NFZ tylko w niektórych województwach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dziennik Gazeta Prawna, KL/rynekaptek.pl   20-07-2012, 11:32

Tylko w niektórych regionach Polski NFZ sprawdza, czy doszło do błędów przy wydawaniu leków refundowanych. Część oddziałów Funduszu jest zdania, że nie ma podstaw prawnych do kontrolowania lekarzy lub aptek: argumentują, że mimo wprowadzenia od stycznia nowych zasad wydawania leków ze zniżką, centrala NFZ nie opublikowała nowego zarządzenia dotyczącego kontroli.

W sumie w I kwartale br. kwestionowana kwota refundacji wyniosła w całym kraju niespełna 800 zł. Natomiast w całym ubiegłym roku NFZ skontrolował dwa razy więcej lekarzy (2,3 tys.) niż w roku poprzednim i odzyskał 7,5 mln zł - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Lekarze już dwa razy w tym roku strajkowali przeciwko zbyt rygorystycznym karom za niepoprawne wypisanie recept. Jak mówił Krzysztof Kordel, Rzecznik Praw Lekarza, biorący udział w proteście związanym z niewypisywaniem recept na leki z refundacją są obecnie wzywani przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ do składania wyjaśnień.

- Nie mamy o sygnałów o takich przypadkach od lekarzy z innych regionów. Nie wiemy też, co będzie się dalej działo w tej sprawie na Mazowszu. Ale jesteśmy przygotowani na udzielenie ewentualnej pomocy prawnej wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom, wobec których będą podejmowane próby wyciągnięcia konsekwencji prawnych w związku z przystąpieniem do akcji protestacyjnej - przekazał rzecznik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH