Kopacz: Inspekcja sanitarna skutecznie walczy z dopalaczami

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   28-09-2015, 08:53

Kopacz: Inspekcja sanitarna skutecznie walczy z dopalaczami Kopacz: w budżecie na rok 2016 zarezerwowałam 2 mld zł na podwyżki dla pracowników tej sfery budżetowej

Inspekcja sanitarna jest największą instytucją zdrowia publicznego; działa w obszarze promocji zdrowia i profilaktyki, m.in. skutecznie walczy z dopalaczami - powiedziała premier Ewa Kopacz w sobotę 26 września podczas otwarcia nowej siedziby sanepidu w Radomiu.

Szefowa rządu podkreśliła, że w sierpniu wynik zatruć dopalaczami był o połowę mniejszy niż w lipcu. "Ta walka zaczęła się jeszcze wtedy, gdy byłam ministrem zdrowia, kiedy pani dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu bardzo intensywnie zamykała punkty, które dystrybuowały dopalacze" - podkreśliła premier. W nowo powstałej siedzibie sanepidu w Radomiu od października działać będzie nowoczesne, jedyne w skali kraju laboratorium do badania dopalaczy – podaje PAP.

Premier zaznaczyła, że stacja sanitarno-epidemiologiczna to nie tylko nowy budynek i nowoczesne wyposażenie, to także "pracownicy, zaangażowani w swoją pracę i merytorycznie do niej przygotowani". Premier przypomniała, że dwa tygodnie temu Sejm uchwalił ustawę o zdrowiu publicznym.

Według premier nowa siedziba sanepidu w Radomiu będzie "bardzo dobrą wizytówką nie tylko pracy ludzi, ale także wizytówką standardów europejskich, nie tylko lokalowo, ale również jakościowo".

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna istnieje w Radomiu od 60 lat. Do tej pory nie miała własnej siedziby, przeprowadzała się siedem razy.

Docelowa wartość inwestycji to 22 mln zł. PSSE w Radomiu jest stacją wiodącą na całym południowym Mazowszu. Obsługuje rocznie ok. 1,7 mln mieszkańców.


 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH