Kraków: 64 mln zł na kolejne budynki Parku LifeScience

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   30-03-2011, 08:27

Ruszają prace związane z budową drugiego i trzeciego budynku Parku LifeScience - Jagiellońskiego Parku i Inkubatora Technologii w Krakowie. Projekt przeznaczony jest m.in. dla firm z sektora biotechnologii, biomedycyny i farmakologii.

Pierwszy budynek Parku LifeScience o powierzchni ok. 6 tys. mkw. został oddany do użytku pod koniec 2009 roku. Przeznaczony był pod komercyjny wynajem przestrzeni laboratoryjnej oraz zaplecza badawczego i organizacyjnego dla krajowych i zagranicznych firm działających w: biotechnologii, biomedycynie, biologii, chemii, farmakologii, fizyki, nanotechnologii i ochrony środowiska.

Jak poinformowała we wtorek (29 marca) Katarzyna Pętlak-Długosz z Jagiellońskiego Centrum Innowacji (JCI), zarząd spółki podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych z konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Infrastructuraes. Kontrakt o wartości 64 mln zł brutto zakłada zakończenie prac budowlanych do końca 2012 roku.

- W rezultacie potencjał infrastrukturalny Parku LifeScience w Krakowie wzbogaci się o dodatkowe dwa budynki, w tym BioInkubator, który pozwoli uzupełnić ofertę Parku dla małych firm i projektów badawczych - wyjaśniła przedstawicielka JCI.

Szacuje się, że w całym kompleksie połączonych ze sobą trzech budynków, znajdzie zatrudnienie docelowo ponad 500 badaczy i naukowców, przy czym obecne zatrudnienie w pierwszym budynku Parku wynosi już 200 osób.

Inwestycja o łącznej docelowej powierzchni 20 tys. mkw., zlokalizowana jest na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w sąsiedztwie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wartość całego projektu szacuje się na 200 mln zł, z czego 125 mln zł to wsparcie z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. 

Jagiellońskie Centrum Innowacji to spółka powołana przez Uniwersytet Jagielloński w celu zarządzania projektem Parku LifeScience. Na ten cel pozyskała ona dofinansowanie z unijnych funduszy strukturalnych. Firma zajmuje się także promocją Krakowa, jako miejsca dla rozwoju nauk przyrodniczych, tj. biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki, fizyki.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH