Kraków: otwarcie Laboratorium Maxa Plancka na UJ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MS,PAP/rynekaptek.pl   20-04-2016, 14:42

Kraków: otwarcie Laboratorium Maxa Plancka na UJ UJ nawiązał współpracę z Towarzystwem Maxa Plancka

Prestiżowe niemieckie naukowe Towarzystwo Maxa Plancka otworzyło w środę, 20 kwietnia na Uniwersytecie Jagiellońskim swoje Laboratorium. Międzynarodowy zespół specjalistów będzie w nim prowadził badania m.in. z zakresu biologii i biochemii.

Badania pomogą zrozumieć mechanizmy syntezy białek, ułatwią m.in. odkrywanie zagadek chorób neurodegeneracyjnych czy chorób układu nerwowego.

Laboratorium Maxa Plancka w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ zostało utworzone dzięki umowie o współpracy zawartej pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Towarzystwem Maxa Plancka w 2009 r. Jego liderem został wyłoniony w międzynarodowym konkursie dr Sebastian Glatt z Austrii. Będą tu prowadzone badania na najwyższym poziomie.

MCB UJ powstało jako wspólna inicjatywa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Kosztem 25 mln euro w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka utworzona została instytucja, której głównym celem jest prowadzenie badań naukowych na możliwie najwyższym światowym poziomie, generująca innowacje, patenty i ukierunkowana na współpracę z przedsiębiorstwami działającymi w obszarze life sciences.

Współpraca z najlepszymi instytucjami naukowymi na świecie powinna zaowocować uzyskaniem przez MCB UJ statusu ważnego ośrodka naukowego o znaczeniu ogólnokrajowym i międzynarodowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH