Krakowskie Senioralia: pokazali, że farmaceuta to fachowiec

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Kraków/rynekaptek.pl   09-06-2015, 12:24

Krakowskie Senioralia: pokazali, że farmaceuta to fachowiec Krakowskie Senioralia

Pomiary ciśnienia i informacje na temat prawidłowej farmakoterapii - takie m.in. działania prowadzili farmaceuci podczas krakowskich Senioraliów, których partnerem była Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie.

W dniach 5-7 czerwca, można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Farmaceuci w rozmowie z seniorami pytali o zażywane leki i ewentualne suplementy. Przypominali o systematycznym, zgodnym z zaleceniami lekarza, stosowaniu leków. Prowadzono rozmowy o polecanych dietach dla osób starszych i przestrzegano przed produktami nie wskazanymi w tym wieku.

Doktor Jarosław Woroń z Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM Kraków, Uniwersyteckiego Ośrodka Monitorowania i Badań Niepożądanych Działań Leków Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wygłosił wykład: „Zagrożenia związane z niekontrolowanym stosowaniem leków i suplementów diety.”

Seniorzy przyznawali, że często dokupują samodzielnie suplementy i preparaty wielowitaminowe, nie informując o tym lekarza, ponieważ nie widzą w tym żadnego zagrożenia.

Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej, Barbara Jękot, dziękuje firmom sponsorującym, ale przede wszystkim koleżankom i kolegom, którzy pomagali w organizacji stoisk Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie, udzielali porad i otaczali opieką seniorów, którzy odwiedzili.

- Pokazaliśmy, że farmaceuta to nie wyłącznie „sprzedawca leków”, ale kompetentny i fachowy doradca w kwestii ich stosowania - ocenia szefowa krakowskiej Izby.

Więcej: http://oia.krakow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH