KRSiO proponuje okrągły stół ws. suplementów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: KRSiO/ rynekaptek.pl   14-12-2016, 13:37

KRSiO proponuje okrągły stół ws. suplementów

Jako Krajowa Rada Suplementów i Odżywek opowiadamy się za realizacją działań edukacyjnych dla specjalistów ochrony zdrowia także w zakresie suplementów diety - informuje KRSiO w liście do ministra zdrowia.

W imieniu Krajowej Rady Suplementów i Odżywek zwracamy się z prośbą o rozpoczęcie pod patronatem Pana Ministra rzeczowej, merytorycznej i opartej na współczesnej wiedzy żywieniowo- medycznej ogólnopolskiej debaty na temat bezpiecznego i świadomego stosowania przez Polaków suplementów diety - pisze Rada.

Dodaje: - Jako największa organizacja branżowa zrzeszająca przedstawicieli producentów i dystrybutorów suplementów diety pragniemy zaproponować Panu Ministrowi wspólną organizację „Okrągłego Stołu”, z udziałem Ministerstwa Rozwoju, Głównego Inspektora Sanitarnego, Naczelnej Rady Lekarskiej, Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, ekspertów oraz mediów.

"Liczymy na to, że pierwsze tego typu spotkanie wyzwoli w debacie publicznej potrzebę dyskusji na temat bezpiecznego i świadomego stosowania przez Polaków suplementów diety. Niezależnie od tego czy reprezentujemy branżę, czy administrację publiczną - zdrowie Polaków w aspekcie społecznym i ekonomicznym powinno być sprawą nadrzędną. Warto więc podjąć wspólne działania w zakresie rzetelnej informacji, edukacji prozdrowotnej i zdrowego odżywiania" - piszą członkowie KRSiO.

- Świadome sięganie po suplementy to element dbania o własne zdrowie. Zastosowanie suplementów diety jest uzasadnione w wielu wypadkach, wymaga jednak od konsumenta odpowiedniego poziomu edukacji i wiedzy na temat potrzeb organizmu. (...) Widzimy jednak ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa konsumentów wynikające ze stosowania nielegalnych, kupowanych w internecie i sprowadzanych głównie z Azji produktów niewiadomego pochodzenia - informuje Rada i dodaje:

- Niestety, jako producenci mamy ograniczone możliwości walki z rynkiem nielegalnych produktów. Dlatego, jako Krajowa Rada Suplementów i Odżywek - skupiająca producentów suplementów produkowanych z zachowaniem najwyższych standardów, zwracamy się do Pana Ministra z prośbą o wspólne wypracowanie rozwiązań zmierzających do wyeliminowania nielegalnych produktów z rynku, kładąc nacisk na nabywanie suplementów diety z legalnych i sprawdzonych źródeł, w tym z aptek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH