Krynica: walka o modyfikację uchwały wciąż trwa

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: sadeczanin.info/rynekaptek.pl   26-01-2017, 13:11

Krynica: walka o modyfikację uchwały wciąż trwa Spotkanie aptekarzy z burmistrzem Krynicy Zdroju nie przyniosło przełomu w sprawie dyżurów nocnych aptek

W Krynicy nie doszło do przełomu w sprawie nocnych dyżurów, ale burmistrz miasta przyznał rację aptekarzom, że rzeczywiście takie dyżury generują ogromne koszty, a pożytek z nich jest znikomy.

Od nowego roku obowiązuje uchwała rady powiatu nowosądeckiego, zgodnie z którą apteki w Krynicy Zdroju i Starym Sączu muszą dyżurować rotacyjnie przez 24 godziny. Kryniccy aptekarze nogami i rękoma bronią się przed dyżurami nocnymi – czytamy na portalu sadeczanin.info.

Jednak większość właścicieli aptek z Krynicy zgadza się z władzami powiatu, że dyżury w sezonie mogą być potrzebne. Dlatego wyszli z kompromisową propozycją, aby pełnić dyżury w sezonie letnim i zimowym na takiej zasadzie, że każda z aptek dyżuruje przez tydzień od piątku zaczynając.

W pozostałe miesiące farmaceuci byliby dostępni pod telefonem.

W poniedziałek (23 stycznia br.) odbyło się w tej sprawie spotkanie burmistrza Krynicy Zdroju Dariusza Reśki z przedstawicielami czterech z sześciu działających w uzdrowisku aptek.

Nie doszło jednak do przełomu w sprawie nocnych dyżurów, choć Dariusz Reśko przyznał rację aptekarzom, że rzeczywiście takie dyżury generują ogromne koszty, a pożytek z nich jest znikomy.

Burmistrzowi przedstawiono raporty kasowe opiewające na kwoty: 40, 80 zł.

Burmistrz Krynicy stwierdził, że bezpieczeństwo pacjentów jest zapewnione, gdyż w mieście funkcjonuje całodobowy szpital z oddziałem ratunkowym, w którym w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia można natychmiast otrzymać potrzebny lek.

Ustalono, że właściciele aptek zwrócą się do starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka i przewodniczącego Rady Powiatu Zygmunta Parucha o modyfikację grudniowej uchwały rajców powiatowych, zwalniającej ich z tego obowiązku.

Więcej: https://sadeczanin.info/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH