Kto kogo reprezentuje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Bydgoszcz/ rynekaptek.pl   09-09-2015, 12:43

Kto kogo reprezentuje Kolejna odsłona konfliktu między aptekami sieciowymi i indywidualnymi

Michał Byliniak, członek Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, w liście otwartym polemizuje z tezami zawartymi w artykule "Wspieranie lokalnych farmaceutów to jak reanimacja poloneza".

Tekst został opublikowany 1 września w Dzienniku Gazecie Prawnej. Zdaniem mgr Byliniaka, autor teksu kwestionuje postulaty samorządu aptekarskiego dotyczące wprowadzenia geograficznych i demograficznych ograniczeń w otwieraniu aptek. W tekście przytaczane są wypowiedzi przedstawicieli Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET sugerujące, że indywidualni aptekarze są reliktem przeszłości, a przyszłość należy do aptek sieciowych.

"Wizja modelu aptecznego preferowana przez większość farmaceutów i prezentowana przez samorząd aptekarski nie jest jedyna i stoi w bezpośrednim konflikcie z wizją przedsiębiorców-inwestorów. Tym bardziej potrzebna jest głęboka dyskusja na temat potrzebnych zmian i kierunku jaki będzie optymalny" - pisze mgr farm. Michał Byliniak.

Dodaje: - Ale optymalny nie dla przedsiębiorców, ale dla pacjentów i systemu opieki zdrowotnej przy wykorzystaniu wiedzy, doświadczenia i potencjału farmaceutów. Z zaznaczeniem jednak, że nie chodzi o jednostkowe korzyści których znaczenie jest tak mocno podnoszone przez PharmaNet, poprzez wskazywanie obniżania cen leków nierefundowanych, ale o korzyść dla budżetu płatnika, a przede wszystkim o poprawę wskaźników śmiertelności i zachorowalności.

Pełna treść listu na stronie OIA w Bydgoszczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH