Kto napisał projekt

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wPolityce.pl/ rynekaptek.pl   24-11-2016, 13:01

Kto napisał projekt Fragment projektu noweli ustawy Pf

"Drakońskie propozycje dot. wprowadzenia zasady "apteka dla aptekarza" opracowano w Naczelnej Izbie Aptekarskiej, a gotowiec wydrukował i ogłosił jako wynik własnych prac parlamentarny zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego" - informuje wPolityce.pl.

Dziennikarze prawicowego portalu wzięli na warsztat kwestię propozycji w projekcie nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne.

Przypomnijmy, prace nad nim są prowadzone na forum Parlamentarnego Zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego. Uczestniczą w nich wszyscy zainteresowani gracze na rynku.

Dziennikarze skoncentrowali się na "projekcie drakońskiego zamknięcia rynku aptecznego w taki sposób, by zasadniczo wyłącznie syn lub córka aptekarza mogli otworzyć własną aptekę, i to tylko jedną w danej okolicy" (sic!).

"Wszyscy pozostali będą tego prawa pozbawieni. Wydziały farmacji można będzie właściwie zamknąć, zawód aptekarza ogłosić dziedzicznym, zamknąć setki aptek i zwolnić tysiące ludzi. Trudno uwierzyć?" - dodają, choć trudno zorientować się w tekście, skąd takie wnioski.

"Wszystko wskazuje na to, że te szokujące propozycje opracowano w Naczelnej Izbie Aptekarskiej, a gotowiec wydrukował i ogłosił jako wynik własnych prac wspomniany parlamentarny zespół. Jest element wskazujący na taki przebieg wydarzeń. Sprawę ujawnili dziennikarze tygodnika „w Sieci”. Oto zajrzeli do właściwości pliku tekstowego zawierającego projekt ustawy. A tam widnieje: Krzysztof Baka".

Jak powszechnie wiadomo, mecenas Baka jest koordynatorem Biura Prawnego Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Gazeta przedstawia screen fragmentu strony projektu noweli ustawy, który nosi datę 9 listopada br. Dokument składa się z czterech stron.

Portal poprosił o komentarz przewodniczącego zespołu, posła Waldemara Budę.

- Wiele podmiotów pracowało nad tym projektem. Naczelna Rada Aptekarska była jednym z podmiotów, które konsultowały ten projekt. Nie widzę w tym żadnego problemu. Zakładam, że pewnie pan Baka przesłał jakiś plik i na tym dokumencie wklejano inne. Nie przywiązywałbym wielkiej wagi do tego, że w jednym pliku edytowano i zmieniano projekt. Mogę się posługiwać plikami przez kogoś stworzonymi, ale ważne jest, jaka jest w tym treść. Jeżeli myśmy zmienili w tym tekście trzy czwarte treści, to nadal znaczy, że pan Baka to napisał? Nie sądzę. To nasz projekt, myśmy go zmieniali. Także to nie jest żaden problem - ocenia przewodniczący Buda.

Na grudzień zaplanowano rozpatrzenie informacji Ministra Zdrowia na temat oceny nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne w aspekcie oceny jej skuteczności w ograniczaniu procederu nielegalnego eksportu leków z Polski.

Więcej: http://wpolityce.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH