Kuj.-pomorskie: 38 pielęgniarek może wystawiać recepty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: CM/ rynekaptek.pl   22-02-2016, 15:56

Kuj.-pomorskie: 38 pielęgniarek może wystawiać recepty

Trzydzieści osiem pielęgniarek i położnych w województwie kujawsko-pomorskim uzyskało kwalifikacje do samodzielnego ordynowania leków i wypisywania recept.

Collegium Medicum UMK jest jedną z pięciu uczelni w kraju, która przeprowadza takie kursy. Zakład Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek CM właśnie zakończył pierwszą edycję.

- W kursie mogły wziąć udział osoby posiadające tytuł magistra pielęgniarstwa, położnictwa lub specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa - mówi Agnieszka Milik z działu promocji i informacji CM w Bydgoszczy. - 38 pielęgniarek i położnych uzyskało właśnie kwalifikacje do samodzielnego ordynowania leków i wypisywania recept.

Jak informuje dział promocji CM, pielęgniarka czy położna po ukończeniu kursu może samodzielnie zlecać leki, wyroby medyczne oraz specjalne środki żywieniowe. Dzięki temu pacjent nie musi czekać w długiej kolejce do lekarza pierwszego kontaktu, tylko może poprosić o wypisanie recepty właśnie pielęgniarkę.

- Zainteresowanie kursem jest ogromne, dlatego niebawem rozpoczną się następne edycje - zapowiada Milik. - Uczelnia przystąpiła do konkursu na pozyskanie funduszy europejskich w ramach projektu POWER. Jeżeli konkurs zostanie rozstrzygnięty pozytywnie dla uczelni, następne kursy będą dla pielęgniarek i położnych za darmo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH