Kukiz'15: 3 tys. zł miesięcznie dla kombatanta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PCh24/rynekaptek.pl   03-03-2016, 15:23

Kukiz'15: 3 tys. zł miesięcznie dla kombatanta Kukiz'15 chce stałego dodatku dla kombatantów

Comiesięczne świadczenie pieniężne i nadanie bohaterom walczącym z okupantem niemieckim i sowieckim honorowych stopni oficerskich - proponuje Kukiz'15. Dodatki wysokości 3 tys. zł miałyby być przyznawane już od czerwca br.

 Klub Poselski Kukiz’15 skierował we wtorek, 1 marca, do marszałka projekt ustawy dotyczącej dodatkowego zaopatrzenia dla kombatantów II wojny światowej - podaje PCh24.

- Zakres podmiotowy ustawy obejmuje wszystkich żołnierzy, działaczy formacji zbrojnych, walczących od 1 września 1939 roku, aż do okresu po zakończeniu II wojny światowej i walk z okupantem sowieckim – wyjaśnił poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15).

Jak dodał, celem projektowanej regulacji jest wsparcie tych osób, które są już w podeszłym wieku, brakuje im środków na godną egzystencję, lekarstwa, a poświęciły swe życia dla Ojczyzny.

Według założeń, dodatkowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł dla kombatantów oraz 1,5 tys. zł dla wdów i wdowców po kombatantach, miałyby być wypłacane już od czerwca br.

Stanowiłyby one comiesięczny dodatek do każdego świadczenia, jakie kombatanci otrzymują obecnie z ZUS. Koszt świadczeń szacowany jest na kwotę ok. 12 mln zł miesięcznie. Kukiz’15 proponuje też przyznanie wszystkim kombatantom honorowego stopnia podporucznika.

 

 

 Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH