Kukiz'15: 3 tys. zł miesięcznie dla kombatanta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PCh24/rynekaptek.pl   03-03-2016, 15:23

Kukiz'15: 3 tys. zł miesięcznie dla kombatanta Kukiz'15 chce stałego dodatku dla kombatantów

Comiesięczne świadczenie pieniężne i nadanie bohaterom walczącym z okupantem niemieckim i sowieckim honorowych stopni oficerskich - proponuje Kukiz'15. Dodatki wysokości 3 tys. zł miałyby być przyznawane już od czerwca br.

 Klub Poselski Kukiz’15 skierował we wtorek, 1 marca, do marszałka projekt ustawy dotyczącej dodatkowego zaopatrzenia dla kombatantów II wojny światowej - podaje PCh24.

- Zakres podmiotowy ustawy obejmuje wszystkich żołnierzy, działaczy formacji zbrojnych, walczących od 1 września 1939 roku, aż do okresu po zakończeniu II wojny światowej i walk z okupantem sowieckim – wyjaśnił poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15).

Jak dodał, celem projektowanej regulacji jest wsparcie tych osób, które są już w podeszłym wieku, brakuje im środków na godną egzystencję, lekarstwa, a poświęciły swe życia dla Ojczyzny.

Według założeń, dodatkowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł dla kombatantów oraz 1,5 tys. zł dla wdów i wdowców po kombatantach, miałyby być wypłacane już od czerwca br.

Stanowiłyby one comiesięczny dodatek do każdego świadczenia, jakie kombatanci otrzymują obecnie z ZUS. Koszt świadczeń szacowany jest na kwotę ok. 12 mln zł miesięcznie. Kukiz’15 proponuje też przyznanie wszystkim kombatantom honorowego stopnia podporucznika.

 

 

 comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH