"Łączy nas pacjent" - ruszyła infolinia RPP

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   06-03-2018, 10:24

"Łączy nas pacjent" - ruszyła infolinia RPP Ogólnopolska bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta działa pod numerem 800 190 590 (fot. archiwum)

We wtorek, 6 marca, przedstawiciele organizacji pozarządowych po raz pierwszy będą pełnić dyżur na infolinii Rzecznika Praw Pacjenta. W ramach projektu "Łączy nas pacjent" specjaliści z organizacji pacjentów będą wraz z ekspertami rzecznika udzielać porad i informacji o określonych chorobach.

- Projekt "Łączy nas pacjent" to nowa i bardzo potrzeba inicjatywa. Naszym kluczowym zadaniem jest wsparcie pacjentów w walce z ich problemami zdrowotnymi, w tym pomoc we właściwej realizacji ich praw. Razem z organizacjami pacjentów będziemy mogli działać skuteczniej - ocenił rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. - Eksperci będą wspólnie przekazywać informacje zarówno od strony praktycznej, jak i właściwej realizacji praw pacjenta - dodał.

Ogólnopolska bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta działa pod numerem 800 190 590 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych) od poniedziałku do piątku między godziną 8 a 20. Najbliższe dyżury przedstawicieli organizacji pacjentów można sprawdzić na stronie: http://www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo.

We wtorek dyżur między godziną 12 a 14 będzie pełniła psychoonkolog Adrianna Sobol z fundacji "OnkoCafe - Razem Lepiej". Udzieli konsultacji z zakresu leczenia onkologicznego oraz wsparcia psychologicznego pacjentom onkologicznym i ich bliskim. "Udzielane podczas dyżuru wsparcie ma na celu zmianę postrzegania choroby nowotworowej zarówno przez osoby chore, jak i ich najbliższych" - napisano na stronie rzecznika.

Zaproszenie rzecznika do udziału w projekcie przyjęli: Fundacja Urszuli Jaworskiej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, fundacja "OnkoCafe - Razem Lepiej", Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS, Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niedoborem Alfa-1 Antytrypsyny w Polsce, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę, Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti", Fundacja Małgosi Braunek BĄDŹ, fundacja STOMAlife oraz Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej "Syntonia".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH