Lek ma potencjał. Spółka zamierza sprzedać licencję globalnej firmie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: stooq.pl/ rynekaptek.pl   27-03-2018, 11:41

Lek ma potencjał. Spółka zamierza sprzedać licencję globalnej firmie Lek ten ma więc potencjał stać się miliardowym lekiem, jeżeli chodzi o wartość sprzedaży w dolarach (fot. archiwum)

OncoArendi Therapeutics ocenia, że lek OATD-01 ma potencjał stać się "miliardowym" lekiem w ujęciu wartości sprzedaży w dolarach - poinformował ISBnews prezes spółki, Marcin Szumowski. Lek stosowany byłby w sarkoidozie.

Prezes spółki zakłada, że sprzeda licencję globalnej firmie farmaceutycznej w momencie ukończenia badań klinicznych. Oferta publiczna akcji spółki kończy się 27 marca. Pozyskane z emisji akcji środki pieniężne mają, przede wszystkim, zabezpieczyć wkład własny do wszystkich obecnie prowadzonych projektów oraz zapewnić kontynuację badań dla cząsteczek rozwijanych w obecnych i planowanych projektach badawczo - rozwojowych w latach 2018-2021.

- W przypadku pozytywnych rezultatów badań, OATD-01 (lub OATD-03) byłby pierwszym na rynku lekiem na sarkoidozę, o nowym mechanizmie działania (first-in-class). Idiopatyczne włóknienie płuc i sarkoidoza są chorobami rzadkimi. Lek ten ma więc potencjał stać się miliardowym lekiem, jeżeli chodzi o wartość sprzedaży w dolarach. Zakładamy, że sprzedamy licencję globalnej firmie farmaceutycznej w momencie ukończenia badań klinicznych - powiedział ISBnews Szumowski.

Według jego słów, analiza transakcji zawieranych na rynku farmaceutycznym we wskazaniach chorobowych, nad którymi pracuje OncoArendi, pozwala zakładać, że typowe okno na zawarcie umów o charakterze opcyjnym, partneringowym lub licencyjnym, obejmuje okres od późnych etapów badań przedklinicznych, przez I fazę badań klinicznych, aż do wykazania wstępnego efektu terapeutycznego (tzw. clinical proof-of-concept) w II fazie badań klinicznych.

Więcej: https://stooq.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH