Lekarze kontra NFZ: nie dają za wygraną

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIL Szczecin/ rynekaptek.pl   27-05-2015, 11:11

Lekarze kontra NFZ: nie dają za wygraną

OIL w Szczecinie publikuje wzór odpowiedzi na wezwania przesyłane przez NFZ do zapłaty za wystawione recepty w 2012 roku.

"W związku z licznie docierającymi do OIL w Szczecinie informacjami o kierowaniu do lekarzy przez Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Szczecinie wezwań do zapłaty w zakresie kwot wypłaconej przez NFZ refundacji leków przepisanych przez lekarzy w okresie od lipca  2012 r., tj. w okresie „protestu receptowego”, podczas którego lekarzy nie łączyła z NFZ umowa upoważniająca do ordynacji leków refundowanych, w załączeniu publikujemy wzór odpowiedzi na przedmiotowe wezwanie do zapłaty" - informuje Izba swoich członków.

Doradza, że wzór należy uzupełnić danymi wynikającymi z otrzymanego wezwania, a następnie złożyć w siedzibie oddziału NFZ za prezentatą, iż pismo zostało złożone, bądź też wysłać do siedziby NFZ za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

W opinii Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie zgłaszane przez NFZ żądanie zapłaty kwot „nienależnej” refundacji pozbawione jest podstaw prawnych. Trudno bowiem uznać, iż Narodowy Fundusz Zdrowia poniósł jakąkolwiek szkodę, w sytuacji, gdy istniało uzasadnienie medyczne do ordynacji danego leku oraz w okolicznościach, gdy pacjenci, na rzecz których były wystawione recepty byli osobami ubezpieczonymi mającymi prawo do leków refundowanych.

Więcej: http://www.oil.szczecin.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH